UNPLUGGED. Foto: Martin Polák

Mezinárodní skupinová výstava s názvem Unplugged, jejíž název vychází z hudební terminologie vystoupení na akustické nástroje. Umělci jsou osloveni o připravení nového projektu s minimální spotřebou fosilních paliv na produkci a transport. Zajímá nás motiv vystoupení z komfortní zóny, redukce prostředků, při zachování profesionality institucionální reprezentace. Chceme poukázat na kvality, které přehlížíme díky snadnosti používání strojové a automatizované výroby. Součástí je akcent na denní osvětlení a fyzický prožitek při setkání s uměním.

 

Vzhledem k prodloužení nouzového stavu vládou ČR do 20. listopadu zůstává bohužel Galerie Rudolfinum i nadále zavřená a s ní i probíhající výstava. Abyste o ni nepřišli, připravila Galerie Rudolfinum online program nabízející zážitek překvapivého stavu „odpojení v připojení”, který pokračuje druhou sérií.

 

V šesti postupně zveřejňovaných videích se mimo jiné dozvíte, jak to mají s vesmírem Michal Pěchouček a Rudi Koval alias unconductive trash, Petr Wajsar vysvětlí, co vše vzniklo z turné Johna Cage v Japonsku, rakouská dvojice Nicole Six & Paul Petritsch odtajní, kde a proč využili v instalaci rušičku signálu a kurátor David Korecký prozradí, co si přál pro návštěvníky nyní uzavřené výstavy. UNPLUGGED_ONLINE vyvrcholí premiérou záznamu skladby Johna Cage Ryoanji v poslední den výstavy, neděli 29. listopadu 2020.

 

John Cage (v podání členů České filharmonie), Tomáš Džadoň, Patricie Fexová, Habima Fuchs, Tomáš Moravec, Nicole Six & Paul Petritsch, unconductive trash, Rinus van de Velde, Lenka Vítková

 

Kurátor: David Korecký