V úterý 16. června 2015 v 18h proběhne vernisáž výstavy „Vytvořené štěstí: struktura a nicota“ sklářské výtvarnice Niiny-Anneli Kaarnamo.

V roce 2005 absolvovala Niina-Anneli Kaarnamo bakalářské studium na Seinäjoki univerzitě aplikovaných věd ve Finsku. Poté studovala foukání uměleckého skla. V letech 2007-2009 působila jako vedoucí ateliéru skla na Aalto univerzitě umění a designu v Helsinkách. V roce 2014 se zúčastnila mezinárodní soutěžní výstavy Stanislav Libenský Award se svojí absolventskou prací z Estonské akademie umění, kde získala magisterský titul. Současně studovala na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě, obor socha, objekt a instalace, kde o rok později v rámci stáže pracovala jako asistentka. Aktuálně žije a pracuje jako nezávislá umělkyně v Tallinu v Estonsku. Má za sebou řadu skupinových i samostatných výstav v několika zemích

Tvorba Niiny-Anneli Kaarnamo je experimentální a silně ovlivněná vlastní prostorovou zkušeností. Velmi se zajímá o struktury a rozhraní okolního prostředí. Její tvorba vychází z použitých materiálů a momentálně nachází inspiraci v geometrii, kterou můžeme vidět kolem sebe v běžném životě. Autorka se se zajímá o nahodilost, logiku a strukturu mysli.

Výstava s názvem „Vytvořené štěstí – struktura a nicota“ zahrnuje site-specific instalaci a sérii skleněných objektů, které vychází ze silného konceptu i materiálu (skla). Objekty byly vytvořeny speciálně pro tuto pražskou výstavu. Výstava představuje jakési uchopení a utvrzení struktury, strachu a štěstí v rámci jediné reality.