Mezinárodní skupinová výstava Žádný pocit netrvá věčně. Díla na papíře ze solidárních sbírek Skopje a Lidice. představí umělecká díla devatenácti umělců a umělkyň z celého světa, kteří jako jedni z prvních v 60. letech odpověděli na výzvu darovat své dílo do dvou solidárních sbírek vznikajících tou dobou v Lidicích a ve Skopji. Umělci a umělkyně ve své štědrosti darovali svá díla, přestože sami v řadě případů neměli dostatek finančních prostředků. 

  

Zatímco Lidická sbírka výtvarného umění vznikala nejenom jako připomínka hrůzných událostí z roku 1942, ale i jako oslava nového života, který tu po válce vzkvétal, sbírka ve Skopji vznikla po ničivém zemětřesení, které zemi postihlo v roce 1963. V rámci obnovy města, na níž se podíleli i českoslovenští architekti a stavaři, bylo rozhodnuto o zřízení muzea současného umění a díky otevřené výzvě umělci a umělkyně z celého světa darovali svá díla do její nově vznikající sbírky umění. 

  

Ve spolupráci s Národní galerií Praha, MoCA Skopje a Kunsthalle Vídeň vzniká na našem území jedinečná dvoj-expozice, se společným názvem Žádný pocit netrvá věčně, jejíž plná šíře se divákům otevírá jak ve Veletržním paláci, tak v Lidické galerii.