Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru otevře své brány 7. června 2023 v 18:00. V rámci zahájení budou mít návštěvníci možnost zažít stovku expozic, instalací, interaktivních prostorů a svěžích performativních a interaktivních děl v hlavních výstavách: Výstavě zemí a regionů a Studentské výstavě. Obě budou do středeční půlnoci zdarma ke shlédnutí. Večer uvede český umělec Jan Mocek s krátkou performance, následovat bude hudební program v divadelním prostoru Jatka78, kde proběhne speciální žánrově rozmanité audiovizuální vystoupení kanadského umělce s japonskými kořeny Jesseho Kandy. Toho podpoří i v Berlíně usazené audiovizuální duo Hydropsyche, jejichž živé vystoupení stojí na unikátní kombinaci zvuku analogové elektroniky a živém VJingu s prvky botanické performance.

 

Hudební program následně doplní se svým mohutným ambientním setem česká umělkyně Never Sol, elektronický skladatel Floex s DJ setem a špičkový performer na modulární syntezátory HRTL.

 

Zahájení PQ 2023 i vernisáž hlavních výstav, stejně jako hudební program, jsou ve středu 7. června přístupné do půlnoci zdarma. Festival poté probíhá oficiálně od 8. do 18. června, návštěvníci si mohou pořídit jednodenní vstupenku nebo vícedenní festival pass.

 

Místo konání: Holešovická tržnice, prostor pod širým nebem, haly 11, 13 a 17, Jatka78

Více info: https://pq.cz/