Plachý muž, pábitel či úspěšný propagátor vlastní tvorby; to jsou jen některé z charakteristik Jana Zrzavého, jednoho z nejvýznamnějších českých výtvarných umělců 20. století. Věděli jste, že jeho plátna patřila spolu s obrázky Josefa Lady k nejčastěji reprodukovaným dílům předlistopadového období a dnes jsou velmi populární i mezi falzifikátory? Kdo ale byl Jan Zrzavý?

  

Procházka povede ve stopách Jana Zrzavého Malou Stranou, která mu posloužila jako velká inspirace, a kde mnoho let žil. Účastníci se ale nejprve zastaví na Loretánském náměstí, které miloval a často i maloval. Zamíří na Nový Svět k jeho prvnímu pražskému ateliéru a pokračovat budou na Jánský vršek a k Novým zámeckým schodům, kde bydlel. Zájemci by ale neměli očekávat oslavnou ódu na umělce. Procházka Zrzavého Malou Stranou se snaží tvorbu a mimořádně pestrý život této osobnosti představit komplexně a v co nejširších souvislostech.

  

Akce se koná v rámci spolupráce festivalů Open House Praha a Prague Pride. Do díla Jana Zrzavého se velmi silně promítl hluboký prožitek z „jiné“ sexuální orientace, pro niž neměla pochopení nejen doba jeho mládí, ale ani řada jeho blízkých. Vydejte se s námi na výpravu životem jednoho z našich nejlepších a nejoriginálnějších umělců. Podpoříte tak své město i otevřenost pro všechny bez rozdílů.
 

Více informací a vstupenky zde.