grafický design: studio Baskerville

PRODLOUŽENO DO 25. 2. 2024

Ke štěstí – volný překlad francouzského výrazu pour féliciter – uvádí projekt zaměřený na prezentaci novoročenek zasílaných v průběhu pěti desetiletí kunsthistorikovi a kurátorovi Jiřímu Šetlíkovi

 

Na velkém množství malých formátů příležitostné grafiky sleduje výstava teoretický přístup Jiřího Šetlíka, mapuje propojení sbírky s Benešovem i historii jejího vystavování. Pozornost je věnována oblasti vztahů mezi obdarovaným/adresátem a okruhy odesílatelů – jeho přátel a známých ze zejména (ale ne výlučně) umělecké scény. K vidění jsou například trojdimenzionální péefka Ivana Kafky, depresivní novoroční komentáře Karla Nepraše, psychedelické ilustrace Olgy Čechové, ale i autobiografická satira Miroslava Horníčka.  

 

Důležitou složku výstavního projektu představuje aktualizace tématu, práce hudebního skladatele, organologa, programátora a performera Milana Guštara, který nechává zaznít data sbírky prostřednictvím softwarem řízeného zhudebnění grafické partitury. Tato skladba provází návštěvnictvo všemi sály výstavy a zároveň je přáním MUDu do roku 2024. 

 

kurátorský tým: Pavel Liška a Anna Sejková

architektura výstavy: Marko Čambor

technická spolupráce: Lunchmeat studio