Olga je rodící se galerie a komunitní prostor u Parku Františka Suchého v pražských Strašnicích. Najdete ji na adrese Nad Primaskou 821/1.
 
Pojmenovali jsme ho po manželce Františka Suchého st., někdejšího ředitele strašnického krematoria, známého svým odbojem proti nacistické a později komunistické totalitě. Paní Olga, stejně jako manžel a syn František Suchý ml., byla v minulosti pronásledována a vězněna. A právě s odkazem k ní chceme místem připomínat význam péče a zázemí, v něčem podobně důležité jako velké činy hrdinů.
 
Postupně Olgu rekonstruujeme a zabydlujeme, abychom ji mohli v budoucnu otevřít veřejnosti jako místo pro setkávání, diskuze, tvůrčí a vzdělávací aktivity, výtvarné dílny, sítotisk, fotokomoru a komunitou podporované zemědělství.
 
Od roku 2019 pečujeme také o přilehlý Park Františka Suchého a společně se sousedy, místními spolky a podporou MČ Praha 10 vytváříme nové lokální tradice, aby byl park bezpečným místem pro setkávání místní komunity. Prostor bude také zázemím pro plánované aktivity v parku.
 
Děkujeme všem za podporu hlavně pak sousedům, dobrovolníkům, podnikatelům, místním spolkům a MČ Praha 10.