Zbyšek Semelka / Advertising the Earth Radio – Stephen P. McGreevy’s VLF Cut-outs

V pondělí 20. ledna 2020 v 18 hodin proběhne v pražském kině Ponrepo projekce pásma Jiné vize CZ 2019

 

Autorkou kurátorského výběru deseti děl soutěže Jiné vize CZ loňského ročníku PAF Olomouc 2019 byla kurátorka, architektka a spisovatelka Laura Amann.

 

Stručně řečeno, existuje hned několik možností, od snahy o zavedení „racionálního“ a „objektivního“ systému hodnocení až po poněkud trapné uplatňování tematického kurátorského konceptu, ale možná nejspravedlivějším řešením je využití obou, pokud je to alespoň trochu možné. Srdečně si vás tedy tímto dovolujeme pozvat na filmovou cestu po deseti různých ostrovech, které jsou mnoha způsoby provázány mezi sebou. Společně tak vytvářejí portrét společnosti, i když fragmentovaný, který se zabývá zásadními otázkami naší doby, ať už se jedná o technologii, životní prostředí, gender nebo další. Ty dávají smysl našim emocím, psychice nebo osobním potřebám, které jsou součástí odvěké hádanky a cesty z vnitřních do vnějších světů, cesty, kterou jste zváni si prohlédnout a zhodnotit skrze určité úhly pohledu.

 

Vítězem ceny mezinárodní poroty ve složení Matt Carter, Zh Fevek a Erika Balsom se stal Zbyšek Semelka s videem Advertising the Earth Radio – Stephen P. McGreevy’s VLF Cut-outs. Cenu diváků si odnesl kolektiv BCAAsystem za video No~one Is an Island.

 

JINÉ VIZE 2019:

BCAAsystem / No~one Is an Island
Vojtěch Rada / Song for the Deaf
Marie Lukáčová – Anna Remešová / Milenina píseň
Ladislav Tejml / Everything’s Gonna Be Alright
Veronika Čechmánková / Beloved Baking
Alexandra Fabiana Mertová / Zrcadlení
Zbyšek Semelka / Advertising the Earth Radio – Stephen P. McGreevy’s VLF Cut-outs
Markéta Magidová / Architektky sletu
Tereza Darmovzalová / Indukce smutku
Dalibor Knapp / Metabolic structures

 

Projekci uvede Sylva Poláková společně s autory videí, se kterými po skončení proběhne diskuze.
 

+ FB 

+ WEB