Pozvání do cyklu Před tabulí v Artparku přijal tentokrát umělec Jiří Černický, který zde přednese svou prezentaci týkající se aktuální výstavy Eberhard Havekost. Logik v Galerii Rudolfinum.

Vstup na prezentaci je zdarma.

JIŘÍ ČERNICKÝ (*1966) se sebevědomě pohybuje na výtvarné scéně od počátku 90. let. Laureát Ceny Jindřicha Chalupeckého z roku 1998 aktuálně vede ateliér malby na VŠUP, na svých projektech spolupracuje s mnoha odborníky různých profesí. Černického raná 90. léta byla ve znamení performancí. Poprvé se zapsal do povědomí projektem První sériově vyráběná schizofrenie (1998), když nechal vyrábět motocyklistické přilby stylizované do grimasy známého Munchova Výkřiku. Jiří Černický pracuje zejména v médiu malby, objektu, multimediální instalace, ale věnuje se také knižní ilustraci a hudební tvorbě.

Podvečerní prezentace přizvaných hostů z řad umělců, teoretiků či filmových kritiků se konají v edukačním centru Artpark v Galerii Rudolfinum a jsou určeny široké veřejnosti. Koncept prezentací a výběr hostů souvisí s právě probíhající výstavou Eberhard Havekost. Logik.